maj 09 2015

RAZEM aktywizujemy osoby starsze i budujemy międzypokoleniowy most

Plakat projektu

4 maja 2015 roku rozpoczęliśmy realizacje projektu „RAZEM aktywizujemy osoby starsze i budujemy międzypokoleniowy most”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Zaplanowane działania mają na celu podniesienie aktywności społecznej 30 osób starszych oraz rozwój aktywnej integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej między 50 uczestnikami projektu.

Projekt będzie realizowany przez Stowarzyszenie  do 31 grudnia 2015r.

Zaplanowane działania:

• warsztaty artystyczno-edukacyjne (warsztaty rękodzieła i sztuki użytkowej,  warsztaty komputerowe (informatyczne), warsztaty kulinarno-cukiernicze)
  • treningi i warsztaty umiejętności społecznych oraz prelekcje („Zdrowy styl życia”, „Wizerunek”, „Pierwsza pomoc”)
  • wycieczka „Szlakiem zamków krzyżackich” (Toruń, Malbork, Gniew, Ciechocinek)

Adresaci projektu:

• opiekunowie/rodzice osób niepełnosprawnych w wieku 50+ (w projekcie mogą uczestniczyć wspólnie ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi)
  • osoby w wieku 50+ z orzeczeniem o niepełnosprawności
  • młodzież gimnazjalna

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie prosimy o kontakt do 1 czerwca z biurem Stowarzyszenia:

Plac Opatrzności Bożej 20
e-mail: razem.stow@op.pl

11319_asos-logo1