lut 10 2016

Kolejni goście w Ośrodku – Zespół „Tradycja” ze Starej Wsi

W dniu 9 lutego gościliśmy w naszym Ośrodku zespół „Tradycja” ze Starej Wsi. Zespół to 33 osobowa grupa członków w wieku od 6 do 73 lat, który powstał z inicjatywy Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich. Obecnie działa pod patronatem M-GOK w Wilamowicach i kultywuje folklor i obrzędy Starej Wsi oraz regionu.Od 1999 roku członkowie zespołu są animatorami życia kulturalnego wśród lokalnej społeczności. Prezentują tańce, pieśni, przyśpiewki ludowe ziemi krakowskiej, górali żywieckich oraz Śląska Cieszyńskiego, a także cieszące się dużym uznaniem przedstawienia teatralne i kabaretowe scenki. Dla nas też przygotowali bogaty program. W czasie wizyty zespołu nie było końca tańcom i śpiewom za co serdecznie zespołowi dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia zawierającej i dokumentację zdjęciową, jak i filmową:

Zespół „Tradycja” w Ośrodku