maj 17 2016

XIV Majówka RAZEM – relacja

13221448_1003575629749454_450388917729282858_nW 3 niedzielę maja zgodnie z wieloletnią tradycją na terenie naszego Ośrodka w Bestwinie odbyła się (już po raz XIV) majowa impreza kulturalno-integracyjna. W tym roku wypadła ona 15 maja – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz tzw. „zimną Zośkę” (każdego roku ten dzień jest pochmurny, deszczowy, a wielokrotnie pojawiają się nawet przymrozki). W tym roku na szczęście nie było deszczowo, jednak był to dzień dość chłodny i impreza musiała odbyć się na sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka.

W tej pięknej majowej  imprezie oprócz członków stowarzyszenia i ich rodzin udział wzięli członkowie Stowarzyszenia ADA i Stowarzyszenia Serce dla Serca oraz zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczycił nas: Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pan Stanisław Szwed, I Wicewojewoda Śląski – Pan Jan Chrząszcz, Wicestarosta Bielski – Pan Grzegorz Szetyński, gospodarz terenu Wójt Gminy Bestwina – Pan Artur Beniowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bielska-Białej – Pan Henryk Juszczyk, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Bielsko-Biała – Pani Krystyna Cyran, Dyrektor MOPS w Bielsku-Białej – Pani Aleksandra Ciaciura, zaprzyjaźnieni parlamentarzyści: Senator RP Pan Andrzej Kamiński oraz przedstawiciele firm i instytucji wspierających nasze działania: m.in. Dyrektor Gmninnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie – Pani Teresa Lewczak.

13177163_1003575499749467_2712762560427064953_nImprezę poprzedziła Msza Święta koncelebrowana przez ks. Zygmunta Mizię z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Bielsku – Białej – Leszczyny. Ksiądz Zygmunt pierwszy raz prowadził w naszym Ośrodku Mszę Św. ale dzięki swojej energii i otwartości na pewno został zapamiętany przez większość z nas. Po Mszy przyszedł czas na powitanie gości i krótkie przemówienia, ponieważ zaraz po nich rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpiła grupa „Młodych RAZEM” (tworzona przez niepełnosprawnych mieszkańców Ośrodka) prowadzona przez Panią Zuzannę Wróbel i Panią Natalię Nycz prezentując swój występ „Ołowiany żołnierzyk”, grupa dzieci ze świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie pod opieką Pani Anny Dyk przedstawiając spektakl na powitanie wiosny , podopieczne Stowarzyszenia „Serce dla serca”, które pięknie zaśpiewały dla zebranej widowni oraz grupa podopiecznych naszego stowarzyszenia, która zaprezentowała wspólnie z młodzieżą gimnazjalną występ pt. „Mały Książe i róża”. Ostatnia grupa do przedstawienia przygotowywała się w czasie warsztatów muzyczno-teatralnych pod okiem Pani Marceliny Dziedzic.

0123

Po występach był czas na poczęstunek – wypicie kawy i herbaty, a także pokosztowanie pysznych wypieków przygotowanych przez cukiernię Pana Rafała Wykręta – za które serdecznie dziękujemy, spożycie gorącego posiłku  i zwiedzenie całego Ośrodka.

W trakcie imprezy było można podziwiać wystawę rękodzieła, a także wziąć udział w loterii fantowej „Mój szczęśliwy losik”. Wspaniałe fanty bez których organizacja loterii nie byłaby możliwa przekazała firma Europa Anna Kastek, Zespół Szkół Ogrodniczych im. S. Szumca, PPHU Prosperplast Sp. J., Spółdzielnia „Pokój” oraz firma VERA – producent apteczek. Nowością w naszej loterii były zaproszenia na konsultacje w pracowni wizażu i stylizacji „Chianti Studio”, zaproszenia na zabiegi rehabilitacyjne w naszym Ośrodku oraz vouchery na usługi kosmetyczne u Pani Ewy Pochołskiej. Wszyscy, którzy brali udział w loterii czekali na wielki finał imprezy, czyli losowanie nagród specjalnych w postaci trzech tortów ufundowanych przez Piekarnię „Wykręt” s.c. Małgorzaty i Rafała Wykręt, Piekarnię „ROLL” Sp.j i cukiernię „BEZA” Pani Stanisławy Krysta.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w tej imprezie. Poza wyżej wymienionym dziękujemy również Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie za wypożyczenie stołów i ławek, Spółdzielni Bystrzanka za wodę mineralną, Piekarni Roll za pieczywo do grochówki, Pani Kindze Baścik i młodzieży z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych z Bielska-Białej za pomoc w obsłudze gastronomicznej, a także wszystkim darczyńcom i sponsorom, dzięki, którym została zorganizowana Majówka, a jacy nie zostali wymienieni.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz do zapoznania się z artykułem o naszej Majówce i galerią z imprezy autorstwa Pana Sławomira Lewczaka na portalu Gminy Bestwina.