cze 09 2014

Impreza sportowo-rekreacyjna „Osoby niepełnosprawne w akcji”

W dniu 7 czerwca 2014 roku dzięki dofinansowaniu ze strony Powiatu Bielskiego na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie zorganizowana została już IV edycja imprezy sportowo-rekreacyjnej pt. „Osoby niepełnosprawne w akcji”.

Impreza Osoby niepełnosprawne w akcji - 2014

Impreza rozpoczęła się występem artystycznym. Był pokaz tańca profesjonalnej pary tanecznej startującej w zawodach ogólnopolskich (uczennicy pierwszej klasy gimnazjum Klaudii Rąba i jej partnera Michała Szlachtowskiego), którzy zatańczyli dla widzów rumbę i jive. Zespół teatralno- taneczny działający przy Gimnazjum im. Ludmiły i Adolfa Kalicińskich w Dankowicach pod opieka Pani Agnieszki Ślósarczyk oraz Iwony Handzlik zaprezentował się w strojach krakowskich tańcząc krakowiaka, kujawiaka, oberka i mazurka oraz skoczną polkę. Na zakończenie grupa uczniów Gimnazjum Św. Jana Pawła II z Bestwiny pod opieką Pani Magdaleny Wodniak- Foksińkiej przeniosła wszystkich w świat baśni, wystawiając przedstawienie pt. ”Królewna Śnieżka” oraz zapraszając naszych podopiecznych do wspólnej zabawy.

Dziękujemy Wam z całego serca za trud włożony w przedstawienia oraz dodanie kolorów naszej imprezie.

Po części artystycznej przyszedł czas nImpreza Osoby niepełnosprawne w akcji - 2014a zawody. Konkurencje sportowe składały się z jedenastu zadań do wykonania. Były konkurencje szybkościowe, zwinnościowe, koordynacyjne oraz manualne jak: kulanie piłkami, rzuty woreczkami, układanie klocków, przejście przez tunel, ruch w ciemności, rzuty piłkami do kosza, rzuty piłeczkami do skrzyni, podbijanie piłeczki, ćwiczenia na siłowni zewnętrznej itd. Każdy z uczestników otrzymywał karty startowe, na których wpisywana była zdobyta ilość punktów za wykonane zadanie. Po ukończeniu zawodów Komisja sędziowska podliczyła punkty i wyłoniła najlepszych, a następnie każdemu startującemu rozdała pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego, gdyż każdy spisał się na 100%, podszedł do zadań bardzo ambitnie i wykonywał sumiennie wszystkie ćwiczenia. W imprezie pomagali wolontariusze z Gimnazjum w Bestwiny, którzy obsługiwali wszystkie stanowiska.

W trakcie trwania imprezy w wolnej chwili można było w zacisznym kącie w altance pomalować sobie twarz. Jedna z większych atrakcji imprezy, zarówno dla tych małych, jak i tych większych uczestników była inicjatywą Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzicom „Z Sercem na Dłoni” z Kaniowa, za co gorąco dziękujemy.

malowanie twarzy malowanie twarzy wolontariusze

W tym miejscu pragniemy również podziękować:

• Wójtowi Gminy Bestwina – Panu Arturowi Beniowskiemu oraz Dyrektorowi Muzeum ks. Bubaka w Bestwinie i Radnemu Gminy – Panu Andrzejowi Wojtyle za zaszczycenie nas swoją obecnością i uczestnictwo w imprezie
  • Pani Agnieszce Dutce – głównej prowadzącej imprezę od początku do końca oraz wolontariuszom z gimnazjum z Bestwiny

Zdjęcia z imprezy już wkrótce w galerii.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem o naszej Majówce oraz galerią z imprezy autorstwa Pana Sławomira Lewczaka na portalu Gminy Bestwina.